Anasayfa Projeler Vefat İlanları E-Katalog Foto Galeri İletişim
Evlendirme - Nikah - Hüseyin YAKAR

2 Ağustos 1989 yılında Kırıkkale ilinde doğdu. İlk ve Ortaokul YAHŞİHAN Namık Kemal İlköğretim Okulunda tamamladıktan sonra 2007 yılında Yahşihan lisesi’nden mezun olduktan sonra 2017 yılında Atatürk üniversitesi 2 (İki) yıllık adalet bölümü mezun oldu. Şuan halen Anadolu üniversitesi işletme fakültesi dördüncü sınıf öğrencisidir. 2007-2009 yılları arasında İstanbul’da çeşitli sektörlerde çalıştıktan sonra 2009-2010 yılları arasında 15 ay Şırnak Uludere vatani görevini tamamladı. 2010 -2013 yılları arsında Ankara Finansbank Genel Müdürlüğünde bireysel bankacılık portföyünde görev aldı. 2013-2016 yılları arasında K.K.KOMUTANLIĞI  Uzman Çavuş olarak Gaziantep Hatay sınırında görev aldı. 2016-2018 yılları arasında Marmara üniversitesi eğitim koçu mezunu olarak Kırıkkale ilinde matematik ve fizik eğitim koçluğu yaptı. 2018 yılında da Yahşihan belediyesi zabıta memuru göreve başladı. 2019 yılından itibaren Yahşihan belediyesi evlendirme memuru olarak halen görevine devam etmektedir. Evli ve 1 (Bir) çocuk babasıdır.

 

NİKAH HİZMETLERİ

NİKAH MÜRACAATI İÇİN GEREKLİ BELGELER

1-NÜFUS CÜZDANI ASLI VE FOTOKOPİSİ. 10 seneyi geçmemiş silinti ve kazıntısız ,soğuk mühürlü resimli nüfus cüzdanları (Ehliyet,SSK. Kartı vb. kimlik kartları kabul edilmez.)

2-FOTOĞRAFLI SAĞLIK RAPORU. Evlenmeye Engel Durumunun Bulunmadığı Açıkça Belirtilmesi Gerekmektedir.(Aile Hekimliği)

3-DÖRDER ADET VESİKALIK FOTOĞRAF.

4-AİLE DANIŞMANLIK YAZISI (SAĞLIK OCAĞINDAN )

5-AİLE CÜZDAN BEDELI(200 TL) (2022 YILI GÜNCEL)
  
 YABANCILARIN TÜRKİYEDE EVLENMESİ IÇİN GEREKLİ BELGELER 


- DOĞUM BELGESİ ( BAĞLI OLDUĞU ÜLKENİN KONSOLUSLUĞUNDAN)
- BEKALIK BELGESI ( BAĞLI OLDUĞU ÜLKENİN KONSOLUSLUĞUNDAN)

**MÜRACAATLARA ÇİFTLERİN BİRLİKTE GELMELERİ GEREKMEKTEDİR**

 

MÜRACAATLARDA ÖNEMLİ HUSUSLAR

 

1-Müracaat saatleri hafta içi (Cuma Günleri Hariç) 09.00 - 11.30 ve 13.00-16.00 saatleri arasında olup, bay ve bayan birlikte müracaat etmeleri zorunludur.

2-Çiftlerden ikisi de farklı ilçelerde ikamet ediyorlar ise (Kırıkkale İli Sınırları İçerisinde veya ikisi de il dışında ise) birinin bağlı olduğu belediyeye beraber müracaat edip izin belgesi alarak belediyemiz Evlendirme Memurluğuna müracaat edebilirler. Farklı il ve ilçelerde ikamet ediliyorsa bizi arayınız.

3-Çiftlerden birinin ikametgahı ilçemiz sınırları içerisinde diğeri Kırıkkale ili sınırları dışında veya ikisi de farklı farklı illerde ise mutlaka bizi arayarak bilgi alınız.

4-Müracaat evraklarında silinti, kazıntı varsa müracaat kabul edilmez. Evrakların geçerlilik süresi altı (6) aydır.

5-Müracaat evraklarındaki kişiye ait tüm bilgiler bire bir aynı olmalı , medeni hali boşanmış veya dul olanların nüfus cüzdanlarında halen EVLİ yazıyor ise Nüfus cüzdanlarını kesinlikle değiştirmeleri gerekmektedir.

6- a) 18 yaşını dolduranlar kendi iradeleri ile;

b) 17 yaşını dolduranlar anne baba izni ile;

c) 16 yaşını dolduranlar mahkeme kararı ile evlenebilirler.

7-Bayanlar boşanmış veya dul ise bu durumlarının Nüfusa tescil tarihinden 300 gün geçtikten sonra evlenebilirler. Bu süreyi beklemek istemeyenler mahkeme kararı alıp evlenme müracaatını yapabilirler.(Aynı eşle evlenilecek olsa bile bu sürenin geçmesi gerekir.)

8-Yabancı evlilik ve diğer konular ile ilgili detaylı bilgi için lütfen bizi arayınız.

9-Nikah harcı müracaat esnasında tahsil edilir