Anasayfa Projeler Vefat İlanları Foto Galeri YahşiPati İletişim

0318 357 2560

2019 Ekim Ayı Olağanüstü Meclis Kararı

T.C.YAHŞİHAN BELEDİYESİ                            MECLİS KARAR KAĞIDI

KARAR TARİHİ:21.10.2019                                                         

TOPLANTI SAYISI : 11

TOPLANTI SAATİ : 14.00  

Belediye Meclisini

Teşkil Edenlerin

Adı-Soyadı

Başkan: Osman TÜRKYILMAZ Belediye Başkanı

Üyeler : Ulvi Murat KÖKSAL, Behzat KOÇDOĞAN, Mustafa ÇETİN, Ülkü TOKSOY, Hakan ŞANSAL, Nihat ÖZDİYAR, Memiş ŞENSOY, Metin KARAKUŞ, Hüseyin ÇAVDAR, Samiye TÜRKYILMAZ, Atilla GÜRSES, Ömer ÇETİN, İbrahim AKTUĞ, Uğur AKÇADAĞ…

       

                                               

MECLİS KARARLARI

 

             Belediyemiz meclisi aşağıda gündeminde yazılı konuyu görüşmek üzere, 21.10.2019 Pazartesi günü saat 14.00’da Belediyemiz Meclis toplantı Salonunda, Başkan Osman TÜRKYILMAZ’ın başkanlığında 5393 sayılı kanunun 20.maddesi (Ek fıkra:RG-21/8/2014-29095)  gereğince olağanüstü toplandı.               

Yapılan yoklamada meclis üyelerinden Bülent DELİCE dışındaki diğer 15 üyenin katılımı ile çoğunluğun sağlandığı görüldü. Başkan Osman TÜRKYILMAZ gündem maddesini okuyarak toplantıya başlandı.

             

GÜNDEM :

  1. Barış Pınarı Harekâtına Destek

           

KARAR NO–72: Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle on binlerce vatandaşımızın hayatın kast eden Güneydoğu Anadolu Bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen bebek, çocuk, kadın dinlemeden insanlarımızı katleden PKK terör örgütü, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir.

 

Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütü PKK’ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir.

 

Teröre Karşı Milletçe verdiğimiz bu mücadelenin bir diğer ayağını da Barış Pınarı Harekatı oluşturmaktadır… 

 

DAEŞ, PKK, PYD, YPG AYNIDIR…

 

Suriye’de sekiz yıldır sürmekte olan iç savaşta tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlardan biri yaşanmaktadır. Bu savaşta milyonlarca insan yurtlarından olmuştur. Binlerce insan barbarca katledilmiştir. İç savaşla birlikte doğan otorite boşluğunda terör örgütleri geniş bir alan bulmuştur.

 

Suriye topraklarının önemli bir bölümü DEAŞ/PYD/YPG gibi terör örgütlerinin eline geçmiştir. PKK’nın Suriye’deki yapılanması olan PYD/YPG, Kuzey Suriye’de geniş bir alanı kontrol etme imkânı bulmuştur. Bu alan üzerinden ülkemize saldırılar düzenlemektedir.

 

Terör örgütüne sağlayan binlerce tır silah ve yoğun dış destekle bir terör koridoru yaratılmaya çalışılmaktadır.

 

Bu terör örgütleri Suriye’de yaşanan iç savaşla birlikte ortaya çıkan istikrarsızlıktan faydalanarak kontrol ve otorite imkânı bulmuşlardır.

 

Otoritelerini yüzbinlerce insanı öldürerek ve milyonlarca insanı yerlerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri isimlendirilme, görünüş ve üniformaları açılarından farklılaşsalar da özlerinde aynıdırlar. Birbirinin ikiz kardeşidirler.

 

Etnik temizlik uygulayan, demografik yapıyı kendi ideolojileri çerçevesinde değiştiren bu zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamak için uluslararası antlaşmalardan aldığımız yetkiyle Suriye Milli Ordusu ile birlikte Barış Pınarı Harekâtı düzenlenmiştir.

 

 

Bu operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlemek ve yurtlarından edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermektir.

 

Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DAEŞ=PKK=PYD=YPG terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüzbinlerce Suriyeli’nin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Operasyonu’nu Belediye Meclisleri olarak destekliyor, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. Belediye Meclislerimiz, kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır. Barış Pınarı Harekâtına Destek Bildirgesi Meclisimizce oy birliği ile kabul edilmiştir. 

               

Gündemde görüşülecek konu kalmadığından toplantıya son verilmiştir.21.10.2019

 

 

 

 

      BAŞKAN                                         KATİP ÜYE                                      KATİP ÜYE

Osman TÜRKYILMAZ                       Ülkü TOKSOY                                  Mustafa ÇETİN

 

            Belediyemiz meclisinin 21.10.2019 tarih ve 2019/11 sayılı olağanüstü toplantısında alınan 1 adet karar 5393 sayılı kanunun 23.maddesi gereğince tasdik olunur.

 

 

                                                                                                                                      

 

   Osman TÜRKYILMAZ

Belediye Başkanı